дівчинка з присмаком кави (automne_dore) wrote in zaslavija,
дівчинка з присмаком кави
automne_dore
zaslavija

 • Mood:

звідти ми родом

в якомусь сенсі ми були дітьми тюрми.

на нашому масиві розташовувалися дві колонії. нові будинки, де ми жили, побудували зеки.
і наші батьки, що логічно, працювали в тюрмах. і ми всі жили поруч, ходили в один дитсадок і в одну школу, а наші батьки разом бухали.

зеків ми не боялися. коли в інших містах мене питали, чи не боюся біля тюрми - жити, я не розуміла, чого ж. зеки підстригали кущі на масиві, замітали дорогу й витріщалися на маленьких милих дєвочок з бантіками. тато не любив, щоб я його проводжала до прохідної: хай краще вони не знають, чия я.

ще зеки малювали нам новорічні стінгазети, робили бутафорію на утрєнніки, полички і стенди в класи. у кожного з нас вдома досі є різьблені дерев"яні скриньки та ложки, акварелі, графіка - і кожен гість знає, звідки це. де в кого в квартирах стоять двері тамтешньої роботи; у моїй - книжкові полиці: коричнева татова і розмальована квітами блакитна моя дитяча. а моїй однокласниці там щокілька місяців перековували срібні сережки.

коли я хворіла, тато приносив мені з роботи детективи. я читала швидко, і власники книжок дивувалися, яка докторова мала бистра. мені трапилася тільки одна книжка, яку власник просив обов"язково повернути: "Чайка Джонатан Лівінгстон" Баха.

а якось ми з татом їхали з села, і на вокзалі вискочив бритоголовий стрьомний чувак і мало на шию йому не кинувся в пориві радості.

а потім ми розбіглися по інших школах, а потім - по різних містах.
наші батьки змінили місце роботи: хтось пішов на пенсію, хтось звільнився, когось пішли. одні стали державними службовцями в адміністрації й прилеглих органах, хтось працює в районній лікарні, як мій тато, ще хтось їздить на заробітки або займається дрібним бізнесом.
решта - спилися.

*для тих, хто зараз прийде і скаже: я знаю відмінність між колонією і тюрмою.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments